Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Komentáře k článku Jak jsem „fáral“ do dolu

V sobotu jsem vstával na své poměry velmi brzy. Na programu dne totiž byl menší výlet, který by měl absolvovat snad každý člověk nejen z Ostravy a okolí.
Celý článek Jak jsem „fáral“ do dolu

1. | Spam | Úterý 14.10.2008 12:33 | IP 85.132.188.***
Komentář byl vymazán.
2. | Qui-Gon | Pondělí 18.01.2010 21:31 | IP 83.208.39.***
Taky jsem byla v jednom dole na landeku, bylo to super dobré, hlavně když zhasl světla. Fakt nechápu jak tam mohl někdo dělat když nám řekli, že v takové tmě tam většinou pracovali.
3. | Zelený mužíček | Pondělí 18.01.2010 21:53 | IP 91.187.57.***
Tak tam je to hodně dobré!
4. | Permon | Pátek 16.05.2014 21:40 | IP 90.177.185.***
Článek je pěkný, sám jsem cicčnou štolu návštivil. Mohu doporučit ještě návštěvu Dolu Michal v Ostravě Michálkovicích, kde zase návštěvník "očuchá" realitu na povrchu - šatny, koupelny, lampárna, ošetřovna, těžní stroj apod... Prohlídka je koncipována ve smyslu posledního pracovního dne, jako kdyby havíři odešli před hodinou.
Dále bych chtěl doporučit důl Guido v Polsku nedaleko Gliwic. Zde se dá fárat 320 m na původním těžním zařízení a v provozu též ukazují různé stroje.
Jen bych chtěl opravit nepřesnost kolem dolu Frenštát. Důl Frenštát není spojen žádnou chodbou s dolem Paskov (Staříč). Je k němu přičleněn pouze organizačně. Důl Paskov(Staříč) vzhledem k své odlehlosti nikdy nebyl podzemím propojen s žádným jiným dolem a dokonce ani s blízkým původním Paskovem. Důl Paskov (Staříč) má tři podzemím propojené závody a to ve Sviadnově, ve Staříči závod 2 a v Chlebovicích závod 3. Důl musí totiž mít vždy alespoň dvě jámy kvůli větrání. Větší doly jich mají víc a slouží i k různým účelům.
Na Staříči je doprava lidí, materiálu a vytahuje se uhlí skipem(betonová těžní věž) a třídí se na hrubo v třídírně. Dále se uhlí na povrchu vozí do třídírny v areálu bývalého dolu Paskov. Sviadnov slouží hlavně k větrání a Chlebovice myslím vyvážejí hlušinu, doprava lidí a doprava materiálu.
Jinak co se týče dolu Frenštát. Ten má vyhloubeny dvě jámy jáma č.4 hloubka 903m a jáma5 hloubka 1088m.
Obě jámy jsou v podzemí propojeny chodbou. Důl je v konzervačním režimu. Jinak tu žádné další chodby nejsou.
Propojení s dolem Paskov byl pouze návrh v případě těžby aby se nezatěžovala krajina prašností a dopravou a uhlí by se podzemím vozilo do dolu Paskov (Staříč).

Přidat komentář k článku Jak jsem „fáral“ do dolu

Jméno
Text komentáře
Kontrolní kód  
Prosím opište tento kód do následujícího políčka:

Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Zahrajete si? Online hra JA Titan za to stojí!Jak spolehlivě otrávit spokojeného zákazníka?
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz