Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Vánoční pohlednice – budete je posílat?

Zelený mužíček | Pondělí 17.11.2008 17:11 Komentářů: 5

„Říkáte si, že jsem se zbláznil, že píšu v polovině listopadu o vánočních pohledech? Kdepak, já ne, ale obchody začaly na začátku listopadu prodávat vánoční zboží a celkově už v nich panuje taková vánoční nálada. Běžně prázdná parkoviště před hypermarkety nyní praskají ve švech, na silnicích se u nich tvoří kolony. Pořád si myslíte, že není na místě, abych se nyní rozepsal o vánočních pohlednicích?“

Posílání papírových vánočních pohlednic poštou svým blízkým, rodinám a přátelům v minulosti patřilo k silným vánočním zvykům. Avšak jak šla doba kupředu, objevily se nové možnosti. O elektronických pohlednicích, které se dají stáhnout na internetu, jsem psal již v článku Velikonoční pohlednice hitem Velikonoc. Kromě možnosti posílat „pohledy“ přes internet můžeme navíc někoho potěšit sms zprávou s přáním veselých Vánoc. MMS zprávy se u nás zatím příliš neuchytily, takže tento způsob komunikace zatím na úpadek této tradice nemá příliš vliv.

Rozdíl mezi papírovou kartičkou s vánočním obrázkem a digitálním zobrazením je jasný. Elektronickou pohlednici si těžko vezmete do ruky, ohmatáte a někam postavíte. E-pohlednice také mohou obsahovat (a často také obsahují) viry nebo jiný zákeřný kód. Další nevýhodou je odosobnění. Pro však jasně hovoří cena. Při velkém množství odesílaných blahopřání klasickou poštou se pak Vánoce v tomto ohledu docela prodraží, protože za pohled dáme pětikorunu, za známku desetikorunu.

Budu rád, když se v komentářích o své názory na vánoční pohlednice podělíte s ostatními.


V diskuzi je 5 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Dopravní podnik Ostrava a.s. je ostudou městaNěkteří řidiči jsou prostě nepoučitelní hlupáci
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz