Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

U nás ve škole se volitelné předměty „opravdu volí“

Zelený mužíček | Úterý 18.03.2008 23:59 Komentářů: 3

„Dnes jsem se opět, stejně jako minulý školní rok dozvěděl, že se neotevře volitelný předmět, který jsem si na příští rok vybral, ani předmět náhradní. Podruhé za sebou si budu tedy takzvaně volit, ovšem ne to, co bych chtěl, ale to, co pro mě bude nejmenší zlo.“

Ti, co mě znají, například ze školy, kterou navštěvuji, možná ví, že bych rád úspěšně odmaturoval a poté se věnoval studiu na vysoké škole v oblasti informačních technologií, programování, vývoje softwaru, webdesignu, počítačové grafice atd. Školy, o kterých uvažuji, jsou České vysoké učení technické v Praze (Fakulta elektrotechnická), Vysoké učení technické v Brně (Fakulta informačních technologií), Univerzita Karlova (Matematicko-fyzikální fakulta), Vysoká škola báňská – technická univerzita v Ostravě (Fakulta elektrotechniky a informatiky) nebo Ostravská univerzita v Ostravě (Přírodovědecká fakulta – katedra informatiky a počítačů).

Na třech z těchto vysokých škol jsou přijímací zkoušky z matematiky, na jedné z informatiky a na jedné z obecných studijních předpokladů.

Je tedy nabíledni, že bych jako volitelný předmět určitě neměl vynechat matematiku. Kromě první volby, kdy jsem si vybral jako první možnost programování a matematiku jsem měl jenom v záloze jako druhou variantu, jsem pokaždé vybíral matematiku. Nicméně ani jednou mi to s ní nevyšlo. A tak chodím do semináře ze základů společenských věd a příští rok se přidá ptákovina podobného typu.

Takže volitelné předměty, které by mě měly připravit nejen na maturitu, ale především na přijímací zkoušky na vysokou školu (kam prostě student všeobecného gymnázia v každém případě musí), jsou pro mě s čestnou výjimkou programování naprosto zbytečné. A naopak jsem zatěžován zbytečnostmi, ztrácím čas psaním seminárních prací a přípravou do předmětů, které mi byly zvoleny.

Samozřejmě je všechno moje chyba. Bylo to mé chybné rozhodnutí zůstat na této škole po absolvování první poloviny školy (4 roky, které nebyly vůbec špatné), bohužel jsem netušil, že mi ze tří volitelných předmětů škola umožní zvolit si jen jeden. Je moje chyba, že jsem si tvrzení o možnosti vybrat si seminář, neověřil. Zjistil bych, že ony zmiňované volitelné předměty jsou jen takzvaně „volitelné“.


V diskuzi je 3 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Web www.stupne.cz lokalizován do anglického jazykaZnámky jsou o ničem
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz