Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Nejlepší film, který vás nebude bavit: Vesmírná odysea 2001

Zelený mužíček | Neděle 04.05.2008 12:00 Komentářů: 4

„Vesmírná odysea 2001 (v originále 2001: A Space Odyssey) je již 40 let starý sci-fi film, který natočil režisér Stanley Kubrick podle stejnojmenné knihy Arthura C. Clarka. Proč je to nejlepší film, který vás nebude bavit?“

Je to jednoduché. Pravděpodobně si řeknete, že sci-fi film se slovem vesmír, to musí být skvělá zábava, koneckonců všichni známe Hvězdné války. Ve skutečnosti je film koncipován úplně jinak. Film je točen „postaru“, obsahuje mnoho dlouhých scén, které už v dnešní kinematografii neexistují, protože diváci hledají rychlou akci nabitou dějem. A Vesmírná Odysea 2001 je pravý opak. Děje je pomálu, protože samotné poselství filmu je jen naznačeno. I to je jeden z důvodů, proč málokdo film po prvním zhlédnutí pochopí.

Logo – Vesmírná odysea 2001

Naštěstí tento „problém“ je vyřešen. Na internetu vznikla webová stránka http://www.kubrick2001.com, která scénu po scéně velmi podrobně vysvětlí. Doporučuji pustit si tuto flashovou animaci hned po shlédnutí filmu, a poté se na film podívat znova. Pak pochopíte, že Vesmírná odysea 2001 je ve skutečnosti úžasný film, který jen podává skutečnost trochu jinak.


V diskuzi je 4 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Ekologické Windows VistaNedělní fotbalový zápas FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz