Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Líbí se mi na škole - webové stránky se vším, co člověk potřebuje

Zelený mužíček | Úterý 13.05.2008 23:55 Komentářů: 2

„Nepíšu příliš často o tom, že se mi líbí něco spojené se školou, takže dnešní článek je do jisté míry unikát. Proto byste si jej neměli nechat ujít!“

Budu psát o webových stránkách školy, kterou už sedmým rokem navštěvuji (ano, maturita na krku, za rok to přijde). Webové stránky jsou k nalezení na www.ghrabuvka.cz. Ano, po grafické stránce to není nic světoborného, ale pro potřeby školy je to více než dobré – jednoduché a vkusné. Co však dělá tento web webem je jeho obsah.

Asi nejpoužívanější službou na webu je suplování. Dnes už si bez této šikovné věci nedokážu život ani představit. Každý večer nebo brzké ráno se podívám, co mě daný den nečeká a mine, výjimečně se třeba dozvím i skvělou zprávu, že si pospím o hodinu déle.

Mou nejoblíbenější částí je však uživatelská sekce. Každý student školy se na webových stránkách může přihlásit pod svým unikátním přihlašovacím jménem a heslem do sekce webu, kde najde vše, co se týká právě jeho. Kompletní přehled známek ze všech předmětů, včetně jejich průměru, kde se bere ohled na váhu známek. Přehled absence za celý školní rok, včetně informace o tom, zda je omluvená nebo neomluvená, případně že jde o pozdní příchod nebo akci školy, která se nezapočítává. A součástí je i rozpis absence v jednotlivých předmětech, aby si studenti mohli pohlídat 20% hranici, kterou v žádném předmětu nesmí překročit, pokud nechtějí problémy. Další skvělou věcí je rozvrh hodin, který sice v minulosti byl místy poněkud nespolehlivý, ale dnes už mám důvěru se podle něj na následující den zařídit. Samozřejmě jsou zde i takové zbytečné kategorie jako výchovná opatření, ale to mě příliš netrápí, abych byl upřímný. Výborné na celém uživatelském rozhraní je i to, že je neustále vylepšováno a obohacováno o nové funkce. Kdo ví, čeho se ještě za mého působení na škole dočkám.

Užitečnou, i když asi mezi studenty nepříliš známou, věcí je plán práce, který obsahuje přehled dění na škole na delší dobu dopředu. Dozvíte se tak, mimo jiné, dlouho dopředu plánované absence vyučujících.

Líbí se vám nějaká dívka, a nevíte, ze které je třídy? Můžete se zkusit podívat na fotky tříd a zjistit to!

Už víte, že chodí o ročník níž a do áčka? Díky rozvrhu hodin můžete zjistit, v kolik na ní můžete po škole čekat. Například :).

Zajímá vás, co je nového? Není problém, buď si můžete počíst přímo na webu, nebo stahovat RSS.

Ani zdaleka jsem nevyčerpal všechny možnosti, co stránky školy nabízí. Koneckonců bude nejlepší, když se podíváte sami.


V diskuzi je 2 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Top filmy, které musíte vidět: The Truman ShowTrapasy se stávají – každému a všude
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz