Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Freezing Ostrava

Zelený mužíček | Středa 04.06.2008 22:22 Komentářů: 0

„Ostrava, Masarykovo náměstí, 4.6.2008, 15 hodin. Život se zastavuje.“

Dnes jsem měl možnost zúčastnit se velmi zajímavé akce v centru Ostravy. Vypuklo to přesně po odbití patnácté hodiny na frekventovaném Masarykově náměstí. A co že se to vlastně dělo? Skupina několika desítek lidí se v jednu chvíli zastavila při tom, co v tu chvíli dělala, jako by všichni „zmrzli“. A dvě minuty bez hnutí zůstali v poloze, ve které začali. To vše pochopitelně za přihlížení mnoha dalších lidí, kteří asi moc netušili, co se vlastně děje. Ale to přesně nevím, protože jsem se jako správný nadšenec pro každou legraci taky účastnil.

Ačkoliv se akce tohoto typu a v takovém rozsahu uskutečnila v Ostravě pravděpodobně úplně poprvé, je nutné přiznat, že nejde o originální myšlenku, kterou by vymyslel někdo odsud. Podobně recesistické akce se konají ve světě už mnoho let, například v New Yorku je to už pomalu tradicí. Kromě „zamrznutí“ tam letos také téměř tisícovka lidí jezdila metrem bez kalhot. Hodně informací najdete například na Improv everywhere webu.

Myslím, že šlo o podařený podnik, a doufám, že to bylo sice poprvé, ale ne naposledy, co se něco takového uskutečnilo. Vždyť není nad to, vymanit se z běžného každodenního stereotypu.


V diskuzi ještě není žádný komentář, přidejte první


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Líbí se mi na škole - webové stránky se vším, co člověk potřebujeYoutube má problém
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz