Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Dnes poprvé u maturit

Zelený mužíček | Pondělí 19.05.2008 17:00 Komentářů: 2

„Poprvé v životě jsem byl dnes u maturit. Naštěstí ještě ne jako zkoušený, ale podívat se. Co mě čeká příští rok...“

Rozhodl jsem se, že si zjistím, jak bude moje „poprava“ vypadat. Vypravil jsem se proto hned ke třem předmětům – k matematice, angličtině a češtině.

První v pořadí byla matematika. Nutno říct, že to byl fakt krutý začátek. Oba zkoušení měli příklady, ze kterých jsem uměl fakt minimum, protože většinu z toho jsme ještě ani nebrali. Takže jsem jenom s otevřenou pusou zíral a tiše záviděl (protože to dávali).

Poté jsem se přesunul do druhé učebny, kde bylo zrovna v plánu ústní zkoušení z angličtiny. První maturant, kterého jsem sledoval, si vytáhl Prahu. Na rozdíl od matematiky, teď jsem byl celkem potěšen, věděl jsem všechno co student a ještě něco více. Dokonce jsem slyšel i ty chyby, co dělal. Jo, kdybych za rok nebyl nervózní, podal bych výkon lepší. Jenomže budu, že... Druhý maturant měl otázku týkající se médií, tedy poměrně jednoduchou „okecávačku“, ke které není třeba znát tolik fakta. Jenomže o to je to těžší, protože když si nevzpomenete na nějaký údaj, je to pochopitelné – nikdy není neomylný a nervozita dělá svoje. Pokud máte ale jenom „povídací“ téma, nějaké delší váhání už by mohlo znamenat problém.

Jako třetí předmět, který jsem mohl sledovat, se naskytl už zmiňovaný český jazyk. Z jeho ústní částí mám už nějakou dobu strach, protože nejde ani tak o český jazyk jako takový, ale o memorování „nechutných“ údajů, které mi příliš do hlavy nikdy nešly. Moje obavy se naplnily, když jsem poté jednoho studenta a jednu studentku poslouchal. S tímhle předmětem si ještě opravdu užiju hodně legrace.

Nějaké shrnutí? Byl jsem příjemně překvapen celkovou atmosférou v místnostech, kde se zkoušelo. Čekal jsem přísné tváře zkoušejících, kapičky potu na čelech zkoušených, ale nic z toho se k mému příjemnému čekání nesplnilo. To první možná proto, že se maturanti na zkoušku pečlivě připravili, a tak nebyl důvod k ničemu jinému, než ke krásnému a povzbudivému úsměvu. To druhé možná proto, že je dnes celý den zamračeno a chladno. V každém případě i toto „přátelské prostředí“ nezměnilo mé přesvědčení. Letošní prázdniny opravdu nebudou jen o tom, co mě baví.


V diskuzi je 2 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Bulharské parkováníChystáte se do autoškoly?
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz