Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Děti, jezte ovoce, je zdravé

Zelený mužíček | Pátek 21.11.2008 22:22 Komentářů: 10

„Tak jsem včera poprvé v životě ochutnal mango. Poprvé a naposledy.“

Vždycky jsem si bez problémů popíjel mléko, baštil vajíčka i tropické ovoce jako kiwi nebo ananas. Takže potravinová alergie pro mě byl jen prázdný pojem. Situace se bohužel dramaticky změnila, protože jsem měl včera takový nápad, že ochutnám mango. No, a protože razím heslo „když už, tak pořádně“, se skromností jsem to nepřeháněl a snědl jsem toho celý talíř.

Že něco není v pořádku, jsem pocítil už o hodinu později, ale říkal jsem si „to zaspíš“ a s klidem jsem se uložil ke spánku. O další hodinu později, přesně o půlnoci jsem se vzbudil s pocitem „ježiši mi je blbě“, poseděl jsem čtvrthodinu na WC bez nějakého výsledku a tak jsem znovu zamířil do postele.

Když jsem se probudil ve čtyři hodiny ráno, zjistil jsem, že se nafukuju jako balón, rázem jako bych přibral 10 kilo, nateklá levá ruka o dobrou třetinu větší. Měl jsem pocit, že obsah mého žaludku musí v nejbližších okamžicích provést pokus o uniknutí z mého těla ústy, tudíž jsem se rozhodl, že mu pomůžu, naklonil jsem se nad mísu, soustředil jsem veškeré síly do vyvolání „zvracecího reflexu“. Po pátém neúspěšném pokusu jsem toho nechal.

Spolknul jsem Zodac (prášek, který pomáhá proti alergii) a modlil jsem se, ať účinkuje tak, jak bych rád (tedy i proti potravinové alergii na mango). S pocitem, že se musím každou chvíli na místě složit, jsem se posadil k počítači a snažil se zabít čas, což šlo u Oblivionu celkem dobře. Po dvou hodinách, v šest ráno, jsem konečně zamířil do postele, protože jsem měl pocit, že už „nerostu“ a že bych se i mohl vyspat.

Vzbudil jsem se v poledne a v prvních chvílích jsem zaváhal, zda jsem náhodou předešlý večer nestrávil na Stodolní. Moje první pocity po probuzení byly totiž velmi podobné, cítil jsem se vyčerpán, ale dobře. A především jsem opět nabyl svých normálních tělesných proporcí, a to se vyplatí, že.

Až mi zase někdo řekne, že mám jíst hodně ovoce a zeleniny, protože je to zdravé, určitě víte, kam ho pošlu. ;)


V diskuzi je 10 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Kam na kole u OstravyVzpomínky na dětství
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz