Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Co mi vadí na škole II – suplování v současné podobě je nesmysl

Zelený mužíček | Sobota 24.05.2008 23:59 Komentářů: 1

„Článek o tom, jak to funguje minimálně na naší škole, a jak je to naprosto špatně.“

Znáte to. Učitel si vezme dovolenou, onemocní nebo má jiné důvody, kvůli kterým jste vy ochuzeni o jeho výklad. Byly by logické čtyři varianty, co s tím provést.

První a podle mě asi nejlepší možnost je ta, že by hodinu odučil někdo jiný, kdo k tomu má potřebné vzdělání. Od učitele, který vyučuje ve třídě předmět normálně, by dostal nějaké podklady, kterých by se mohl chytnout. Sice by hodina možná neměla takový přínos, ale aspoň něco.

Druhá varianta je přesun hodiny na jiný termín, kdy bude vyučující přítomen. Bylo by to asi nejlepší, nebýt jedné věci. Těžko se najde termín, kdy by to všem vyhovovalo. Takže někdo by ne vlastní chybou o výklad přišel.

Třetí řešení by možná nepotěšilo každého, ale v jistých případech by mělo smysl. Pokud je suplovaná hodina uprostřed vyučování a žádná z předchozích možností nepřipadá v úvahu, mohla by být hodina nahrazena jiným předmětem, který by učil někdo, kdo už se na vzdělávání třídy podílí.

Poslední přijatelné východisko je jednoduché odpadnutí hodiny. Sice by se studenti ve škole nic nenaučili, ale mohli by čas využít jinými, mnohdy přínosnějšími způsoby. Tento způsob by měl být praktikován především u hodin, které jsou okrajové.

Bohužel tímto výčet nekončí. Končí pouze výčet řešení rozumných. Je totiž ještě jedno, které je naprosto nesmyslné, ale nejvíce uplatňované. Bohužel. Jde o neodborné suplování. Věc, která leze na nervy nejenom mě, se rozmohla jako rakovina především po inspekci, která naši školu navštívila. Může mi někdo dát nějakou smysluplnou odpověď na to, proč musíme ve škole sedět jako pecky a koukat na učitele, který bezradně kouká na nás? Je to naprosto absurdní! Proč škola namísto funkce výuky plní dnes funkci „buzerace“? Je to do nebe volající případ naprosté ignorace, když je s časem studentů nakládáno takto nesmyslně. Čas, který by se dal využít milionem způsobů jinak a lépe, přijde prostě vniveč. Tak tedy pěkně děkuju!

Četli už jste 1. díl seriálu? Co mi vadí na škole, díl první – škola a ztráta času.


V diskuzi je 1 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Jaké filmy jsou nejhorší? Jaké nejlepší? Prohlédněte si žebříčky!Někteří řidiči jsou prostě nepoučitelní hlupáci
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz