Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Co mi vadí na škole, díl první – škola a ztráta času

Zelený mužíček | Úterý 06.05.2008 21:00 Komentářů: 0

„Počínaje dneškem budu nepravidelně psát o problémech dnešního školství, které jako student střední školy můžu zakoušet na vlastní kůži. Jako dnešní téma jsem si zvolil školu jako ztrátu času. Jaké jsou tedy slabé stránky našeho školství?“

Učitelé chodí pozdě do hodin. Až na čestné výjimky vyučující nechodí do hodin ihned po zvonění, ale s několikaminutovým zpožděním. A ať už jsou důvody jakékoliv (například nedojedená svačinka), je krutou pravdou, že to velmi škodí už tak nízké úrovni našeho školství. Ono i takových pět minut dost udělá, pokud se to stane třeba padesátkrát za školní rok. V tomto případě totiž student přijde prakticky o více než pět vyučovacích hodin. Což je doba, za kterou se toho dá tuze hodně probrat.

Pozdní příchody učitelů jsou ale jen část ztraceného času. Vyučující ztrácejí čas přednáškami o tom, jak jsme se zase vybodli na písemku a že průměr třídy byl příšerné dvě celé něco, nebo si stěžují na to, že do školy nechodíme vůbec. Na čemž je mimochodem speciální to, že se rozčilují před těmi, kteří v hodině jsou. Motivující a spravedlivé, že?

Protože jsem toho měl v poslední době už poměrně dost, rozhodl jsem se, že tento ztracený čas budu měřit. Výsledky? Tak katastrofální, že nevím, zda je vůbec prezentovat. V průměru totiž čtvrtina každé vyučovací hodiny je absolutně nevyužita. V extrémních případech se ten čas blíží dokonce polovině „odučené“ hodiny! Neuvěřitelné, ale je to tak!

Ztráta času ve škole – ilustrační obrázek.

Myslím, že pro dnešek by to mohlo stačit, k tématu se samozřejmě budu dále vracet. Mezitím si můžete přečíst mou slohovou práci do českého jazyka na téma Moje reforma školství (úvaha), pokud jste ji ještě nečetli.


V diskuzi ještě není žádný komentář, přidejte první


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Někteří řidiči jsou prostě nepoučitelní hlupáciDopravní podnik Ostrava a.s. je ostudou města
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz