Heslo
Nemáte účet?

9000 diváků vidělo, jak Baník doma rozstřílel Jablonec

Zelený mužíček | Sobota 05.04.2008 22:44 Komentářů: 2

„Ve 24. kole fotbalové ligy hostil FC Baník Ostrava na svém hřišti tým FK Jablonec. Pověstná obrana hostů dokázala útokům Baníku odolávat jen první poločas.“

V prvním poločase Jablonec prakticky nedokázal ohrozit branku celku z Ostravy s výjimkou 32. minuty, kdy situaci zachraňoval až na brankové čáře Otepka. Zato hráči Baníku si vytvářeli jednu šanci za druhou, trápila je však koncovka. Opakovala se situace, ke které došlo již při utkání se Slavií, rozhodčí ukončil první poločas ve chvíli, kdy na výsledkové tabuli stále svítilo číslo 44. Buď máme nefunkční rozhodčí, nebo informační panel, vyberte si.

Do druhého poločasu vtrhnul Jablonec jako uragán a začal se konečně hrát velmi pohledný fotbal. Snažení Baníku ovšem ve 49. minutě podtrhnul gólem do branky Jablonce Aleš Neuwirth následován o deset minut později Václavem Svěrkošem, který dostal skvělý míč od Lukáše Magery. Spolupráce stejné dvojice přinesla ovoce i v 73. minutě, kdy po krásné akci skóroval opět Svěrkoš. Zbytek utkání už Baník pouze dohrával a do několika šancí se dostal do posledních okamžiků bojující Jablonec, v 80. minutě zachránilo Baník břevno.

Samotný Jablonec okomentoval zápas na svých webových stránkách slovy „Ostudný debakl“. I přes konečný výsledek se však nedá Jablonci upřít poctivý výkon. Na stadionu ovládaném baníkovskými fanoušky, kteří opět připravili několik zajímavých pyrotechnických představení, předvedly oba týmy velmi dobrý výkon. Přes devět tisíc fanoušků Baníku (fanoušci Jablonce se nedostavili) nakonec tleskalo výsledku 3:0.

Fotogalerie z utkání na oficiálním webu klubu FC Baník Ostrava.